ПОБЈЕДА: С обзиром на ранија дешавања кад су у питању коалициони односи међу политичким субјектима да ли то значи да само апсолутна побједа на предстојећим изборима гарантује стабилну власт?

БОЖОВИЋ: Беране је наша кућа, а сложићемо се да је свакој кући потребан домаћин. На претходним изборима грађани су одлучили да ту одговорност расподијеле на више странака. Вид‌јели смо да то доноси нестабилност и да онемогућава бржи развој града који сви ми волимо. Ми немамо времена за политички авантуризам. Ово није тренутак за политичке експерименте. Нама не треба још четири године незнања, неизвјесности и запостављања. Беранама су потребни провјерени људи, који знају шта раде, имају доказане резултате, план и јасну визију и који не бјеже од одговорности. Предводим такав тим. Ово је тренутак за храбре одлуке и велики корак напријед! Убијеђена сам да ће на овим изборима грађани одлучити да коалиција „За будућност Берана“ преузме одговорност. Бићемо стожер тима који ће преузети одговорност за будућност Берана. Ми увијек поштујемо одлуку грађана да листа са најбољим резултатом да предсједника општине и тако буде домаћин наше куће. Иако ће побједа наше коалиције бити убједљива, разговараћемо са свим партнерима који чине парламентарну већину око сарадње за следеће четири године. Наравно неће бити ни разговора са бившим корумпираним режимом и његовим сателитима.

ПОБЈЕДА: – Који су главни програмски циљеви који ће бити у фокусу у случају да оставарите жељени резултат и кога видите као могућег потенцијалог партнера?

БОЖОВИЋ: Желим да будем веома директна, на овим изборима се не поставља питање да ли ће коалиција „За будућност Берана“ побиједити на изборима, те је ријеч „уколико“ излишна. Као посланица сам из државног буџета у Беране донијела више од осам милиона еура, направили смо и асфалтирали више од 30 км путева, донијела сам 5,2 милиона еура за пречишћавање воде и пола милиона за нови водовод за Буче. Инфраструктура је основа за све остало, јер ако немамо пијаћу воду свакога дана, ако наше комшије са села не могу да довезу своје производе да би их продали, онда нема ни напретка. 

Дакле пут до сваког села, вода за пиће свакога дана и реконструкција и модернизација саобраћајне инфраструктуре у граду, укључујући и паркинг просторе је основа. Беране ће бити град који улаже у своју економију и развија се, отвара радна мјеста, помаже пољопривредницима и пружа прилике младима и женама кроз нове програме запошљавања. Беране ће бити град који поносно стоји уз своју културу, са новим културним центром – правим срцем нашег града. Створићемо Беране које привлачи, а не одбија и у које се млади враћају, а не из којег одлазе.

ПОБЈЕДА: Који витални инфраструктурни појекти ће имати приоритет? Зашто су пројекти око изградње путне инфраструктуре „камен спотицања“ међу политичким скубјектима?

БОЖОВИЋ: Нисам примијетила да постоји неслагање између странака у вези потребе за изградњом путне инфраструктуре, али постоји разлика у приступу и посебно у брзини изградње и реконструкције путева. За двије године сам успјела да обезбиједим асфалтирање више од 30 километара путева, али то је само почетак. Мој циљ је да у наредне четири године имамо нове и реконструисане путеве до сваког села. Да направимо модеран и безбједан саобраћај у центру града са уређеним паркирањем. Вјерујем да ће сви слиједити мој темпо рада јер око достизања ових циљева нема преговора.

ПОБЈЕДА: Који је ваш план за рјешавање спора око аутобуске станице и око земљишне парцеле која треба да буде уступљена на коришћење трговинском ланцу „Лидл“?

БОЖОВИЋ: Продаја земљишта Лидлу била је стратешка одлука која доноси вишеструке користи за град. Од прихода те продаје финансираћемо пројекте попут куповине аутобуске станице, док долазак Лидла доноси нова радна мјеста и повећава конкуренцију на тржишту. Тиме ћемо спријечити монопол и осигурати повољније цијене за наше грађане. Разумијем забринутост приватних предузетника, чији су привремени објекти којима је истекла дозвола, предвиђени за рушење, и зато смо већ осмислили план који ће им омогућити да наставе с радом без дугорочних потешкоћа. Привремено ћемо их измјестити на нову локацију у близини, гд‌је ће моћи да наставе своју д‌јелатност. Паралелно с тим, радићемо на изградњи модерне тржнице, која ће им пружити квалитетан простор за рад и омогућити одрживост њихових послова. Ова инвестиција није само тржница – то је почетак трансформације овог дијела града. 

Циљ је да овај дио Берана добије модеран, урбан изглед, у којем сви могу наћи своје мјесто. Затворена аутобуска станица није само симбол немара и незнања већ и конкретан проблем за грађане који се свакодневно суочавају с отежаним превозом. Рјешавање овог питања биће један од мојих приоритета. Наш план је јасан: општина ће преузети аутобуску станицу како би је поново учинила функционалном и доступном свима. Дио средстава од продаје земљишта „Лидлу“ биће издвојен за куповину станице, јер је то инвестиција која директно побољшава квалитет живота свих грађана. Али станица је само почетак. Планирамо да обезбиједимо уређен градски, приградски и регионални превоз који ће бити доступан, добро организован и прилагођен потребама наших грађана. Наш циљ је да Беране поново буде повезано, не само инфраструктурно већ и као заједница.